O nás

Specialista na opravu důlků po krupobití PDR

Vše o Auto QliniQ

Kdo jsme?

Česká společnost Auto QliniQ s.r.o. se specializuje na opravy vozů poškozených krupobitím od roku 2004 a působí po celé Evropě.

V Auto QliniQ pracujeme metodou PDR – Paintless Dent Repair – odstranění důlků bez lakování.
Jedná se o způsob, který šetří čas při opravě důlků na Vašem voze.

K tomu nám napomáhají vysoce kvalifikovaní technici a precizní organizace, která nám umožní být k dispozici bezprostředně po kalamitě. To krátí čas při vyřízení pojistné události a zákazník má své auto brzy opravené.

Jak opravujeme poškození?

Poškozená vozidla opravíme systémem PDR – odstranění důlků bez nutnosti lakování. Důlky a prohlubně jsou na karoserii vytlačeny zpět do roviny, někdy za pomoci čepů. Aby byl důlek na milimetry dobře vidět, používáme speciální lampu a odrazovou desku. Teprve pak mohou nastoupit naši specialisté – mistři ve svém oboru – a za pomocí speciálních nástrojů vyhladí důlek zpět do roviny. Pracujeme jen s těmi nejlepšími techniky, kteří mají letité zkušenosti s opravou důlků všech velikostí.

Jak určujeme rozsah poškození?

Při krupobití mohou být některé kroupy tak velké a tak těžké, že způsobí na karoserii důlky. Velikost těchto důlků může být od několika málo milimetrů v průměru až po 10 centimetrů. Rozsah poškození závisí na průběhu bouřky s krupobitím - někdy mají vozy poškozené pouze střechy (i třeba tisíci důlky), někdy je poškozena jen boční strana vozu (způsobeno prudkým větrem během bouřky). I v rámci jedné kalamity jsou poškození vozů rozličná.

Rozsah poškození – tři kategorie:

- Lehce poškozeno: do 200 důlků
- Středně poškozeno: do 500 důlků
- Těžce poškozeno: nad 700 důlků

Před určením rozsahu poškození vůz pečlivě omyjeme a pak označíme jednotlivé důlky a jejich počet. S pojišťovnami máme smluvně dohodnuté ceníky, které používáme při výpočtu konečné ceny.

Metoda PDR:

Metoda PDR je použitelná na všechny typy a značky vozů – osobní auta i dodávky. Touto metodou opravujeme díly z běžných materiálů i hlíníkové karoserie. Máme samozřejmě řešení i pro plastové díly, i když zde dochází k poškození jen zřídka kvůli jejich větší pružnosti.

Pracujeme NON-STOP po cele ČR a SR.

Jsme spolehlivým partnerem pro 614 autorizovaných servisů po celé ČR. V roce 2019 jsme opravili 4 664 vozidel. 

Jsme smluvním partnerem veškerých pojišťoven v ČR a zároveň také většiny leasingových společností

Kolik oprava stojí?

Cenu určujeme podle počtu důlků a jejich velikosti na jednom díle. V tom nám napomáhaji smluvní ceníky s jednotlivými pojišťovnami, které také určí ceny za demontáž a montáž jednotlivých dílů. Výsledkem výpočtu je cena, která bude za opravu akceptována Vaší pojišťovnou. Po podpisu tzv. krycího dopisu, bude částka za opravu poukázána Vaší pojišťovnou přímo nám. Vy nám za opravu hradíte pouze spoluúčast.

Naše smluvní partneřy